Péče o materiál

Vlna

Vlna se běžně doporučuje prát v ruce do teploty 30° nebo na program ručního praní v pračce. Některé oblečení z vlny, které je speciálně upraveno nebo vlněné oblečení s obsahem bavlny, bambusového vlákna nebo syntetického materiálu lze prát i pří teplotě vyšší jak 40°. Dodržujte tedy doporučenou péči od výrobce, který vždy vhodnou teplotu uvádí na štítku u každého oblečení.

·    Na vlněné oblečení nepoužívejte aviváž. Použití chemické aviváže znehodnocuje vlastnosti oblečení. Aviváž strukturu vlněného vlákna naruší a              znehodnotí termoizolační vlastnosti vlny, stejně jako její schopnost odvádět vlhkost.

·    Používejte vhodné prací prostředky doporučené pro vlnu (dostupné i v našem e-shopu). Vlnu můžete udržovat občasným použitím lanolinu                   (ovčí vosk), který oblečení impregnuje.

·    Perte v pračce naruby, šetrným programem na vlnu nebo ruční praní.

·    Oblečení z vlny není nutné prát po každém použití, postačuje větrání. Kdy oblečení po denním nošení přes noc vyvěsíme.

·    Vlněné oblečení nedávejte na topení, ani jiným způsobem nesušte. Může se vlivem tepla srazit. Vlnu nechte schnout při pokojové teplotě. 

 

Hedvábí

Pokud je hedvábí ve směsi s vlnou:

Nejvhodnější je ruční praní ve studené vodě. Na vlnu nikdy nepoužívejte bělidlo a nikdy ji neždímejte. Vyprané oblečení nevěšte na sušák ani na ramínko. Mělo by ležet na vodorovné ploše a být vyrovnané do požadovaného tvaru.

Pokud jde o hedvábí:

Ruční praní:

·    Nejdůležitější je prát hedvábí ve studené vodě.

·    Použijte malé množství jemného mýdla, šamponu na vlasy, nebo jemného čisticího prostředku určeného na jemné látky.

·    Po praní opláchněte ve studené vodě.

·    Pověste ho a rozložte ve stínu, aby pomalu uschlo.

·    Pokud je potřeba oblečení vyžehlit, použijte bavlněné žehlící prkno, nízkou nebo středně vysokou teplotu žehličky s napařováním a žehlete                    po rubové straně oblečení.

 

Bambusové vlákno

Praní i údržba bambusového oblečení jsou překvapivě nenáročné. Stačí se řídit jednoduchými zásadami:

·    Oblečení z bambusového vlákna perte na nižší teploty 30 - 40 stupňů. Nikdy jej neperte na vyšší teplotu než 40 °C.

·    Nepoužívejte sušičku.

·    Nepoužívejte aviváž ani žádné odstraňovače skvrn.

·    Vyhněte se pokud možno agresivním pracím práškům.

·    Prádlo obvykle nemusíte žehlit, stačí vyvěsit - pokud jej chcete žehlit, volte nižší teplotu a případné potisky nežehlete vůbec.

 

 

2019 © LAVLIN.cz - Brno / Eshop pohání Sun-shop